Nick Cave śpiewa „I Need You”

9 września 2016
ok. 2 minut czytania

Szesnasty krążek Nicka Cave’a i jego grupy The Bad Seeds ukazuje się dziś, 9 września. Wydawnictwu towarzyszy film „One More Time With Feeling”, który nakręcił Andrew Dominik.

Po „Jesus Alone”, do sieci trafiło przejmujące nagranie „I Need You”. Numer dopełnia czarno-białym klip przedstawiający muzyków podczas sesji i będący częścią „One More Time With Feeling”. Wideo można sprawdzić tutaj.

Album powstał po tragicznych dla wokalisty wydarzeniach, gdy jeden z jego synów-bliźniaków, 15-letni Arthur, spadł z klifu nieopodal Brighton i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Pomysł na film powstał, gdy Nick Cave zdał sobie sprawę, że nie ruszy w trasę, by promować płytę. – Arthur zmarł, w połowie prac nad albumem – opowiada reżyser. – Na samą myśl o promowaniu dzieła, mdliło go. Jednocześnie bardzo go to niepokoiło, więc kierując się instynktem samozachowawczym wpadł na pomysł filmu. W ten sposób mógł opowiedzieć o tym, co się stało, ale z zachowaniem pewnych granic i komuś, kogo znał.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową („Droga”, „Gangster”, „Propozycja” na podstawie scenariusza Cave’a). Współpracował z Kylie Minogue, PJ Harvey czy Marianne Faithfull.

Ostatni album Nick Cave & The Bad Seeds, „Push The Sky Away”, pochodzi z lutego 2013 roku.