Nick Jonas walczy o Midway

10 sierpnia 2018
ok. 2 minut czytania

Film ukaże historię bitwy, do której doszło w pobliżu atolu Midway, 4 czerwca 1942 roku, 6 miesięcy po japońskim ataku na Pearl Harbor. Zwycięskie dla Amerykanów starcie stało się punktem zwrotnym w walce z Japończykami, umożliwiając Stanom Zjednoczonym przejęcie inicjatywy militarnej na Pacyfiku.

Woody Harrelson zagra admirała Chestera Nimitza, który dowodził podczas bitwy. Luke Evans zagra komandora Wade’a McClusky’ego, który zasłynął tym, że odnalazł kryjówkę Japończyków podczas bitwy. W filmie zagra też Mandy Moore. Patrick Wilson zagra kontradmirała Edwina Laytona, oficera wywiadu marynarki wojennej.

Teraz dołączyli Aaron Eckhart, Nick Jonas, Dennis Quaid, Keean Johnson, Tadanobu Asano oraz Ed Skrein.

Reżyseruje Roland Emmerich. Scenariusz napisał Wes Tooke („Colony”). Produkcją zajmą się Yu Dong z Bona Film Group, Mark Gordon i Matt Jackson z Mark Gordon Company, a także Harald Kloser i Emmerich. Josh Clay Phillips będzie czuwał nad projektem z ramienia MGC.

Nie będzie to pierwszy obraz o starciu z czasów II wojny światowej. W roku 1942 krótkometrażówkę zrealizował John Ford. W roku 1976 w filmie „Bitwa o Midway” Jacka Smighta główne role zagrali Charlton Heston, Henry Fonda i James Coburn.

Po zakończeniu działalności zespołu Jonas Brothers, Nick Jonas skoncentrował się na solowej działalności. Jego debiut, zatytułowany po prostu „Nick Jonas”, ukazał się w 2014 roku i zawierał takie przeboje jak „Jealous” i „Chains”. Kolejny album artysty „Last Year Was Complicated” miał premierę w 2016 roku i zawierał „Close” nagrany we współpracy z Tove Lo. Nagrał też z Nicki Minaj piosenkę „Bom Bidi Bom” do filmu „Ciemniejsza strona Greya”.

Ostatnio Nicka Jonas coraz częściej można go oglądać na ekranie. Zagrał m.in. w serialach „Królowe krzyku” i „Kingdom”, a 29 grudnia 2017 roku do kin trafił film „Jumanji: Przygoda w dżungli” z jego udziałem.