Nicki Minaj lepsza od Arethy Franklin

21 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Pochodząca z Trynidadu i Tobago raperka ma najwięcej hitów na liście Hot 100 Billboardu wśród wszystkich kobiet-artystek. Łącznie aż 76 piosenek 34-latki znalazło się w zestawieniu. Z kolei 74-letnia gwiazda soulu i R&B zamieściła w notowaniu „tylko” 73 utwory.

Franklin utrzymywała swój rekord przez blisko 40 lat – od 1977 do 2917 roku. Nicki dogoniła Królową soulu 18 marca, gdy na listę trafiła piosenka „Make Love” z udziałem Gucciego Mane’a. Teraz doszły trzy kolejne kawałki „No Frauds”, „Regret in Your Tears” i „Changed It”. O swym sukcesie autorka przeboju „Anaconda” poinformowała za pośrednictwem Instagramu.

Nicki Minaj zadebiutowała w 2010 roku płytą „Pink Friday”. Dwa lata później wydała „Pink Friday: Roman Reloaded”. Trzeci i na razie ostatni album raperki, „The Pinkprint”, miał premierę w grudniu 2014 roku. Wszystkie wielokrotnie pokryły się platyną w Stanach Zjednoczonych. Sprzedała 20 milionów swoich singli, a piosenki z jej udziałem rozeszły się w 60 milionach.

W 1987 roku Aretha Franklin została pierwszą kobietą, która została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Piosenkarka ma na koncie 20 nagród Grammy (w tym dwie honorowe) oraz 20 przebojów numer jeden na Billboard R&B Singles Chart.

Ostatnia płyta Arethy Franklin to „Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics” z 2014 roku.