Nie dotarła do Katowic, wystąpi w Gdyni. Solange na Open’erze

22 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Solange Knowles kilka dni temu odebrała swoją pierwszą nagrodę Grammy i to w dodatku za swoją pierwszą nominację, co stało się symbolicznym ukoronowaniem sukcesu jej najnowszego albumu, „A Seat at the Table”. Płyta wydana pod koniec września szybko została uznana za jeden z najlepszych albumów 2016 roku, co potwierdziły tylko najważniejsze podsumowania roku w muzyce. Pitchfork, Spin czy Vibe wybrały „A Seat at the Table” płytą roku i nawet alternatywny i poszukujący „The Quietus” uznał wydawnictwo Solange za wydarzenie godne podium.

Płyta opisywana przez artystkę jako „projekt dotyczący tożsamości, upodmiotowienia, niezależności, żalu i uzdrowienia”, stała się zatem głosem w aktualnej dyskusji społecznej i artystycznym zwycięstwem, które swoje przełożenie znalazło również w sferze komercyjnej. Debiut na pierwszym miejscu listy Billboard 200 oraz na szczycie list R&B/Hip-Hop plus wysokie pozycje w wielu krajach – od Wielkiej Brytanii po Australię to imponujące osiągnięcie dla artystki powracającej po latach przerwy.

Przypomnijmy, że wcześniej udział w festiwalu potwierdzili Radiohead, Foo Fighters, Prophets of Rage, G-Eazy, James Blake, Mac Miller, The xx, Royal Blood, The Kills, Warpaint, Moderat, George Ezra, Michael Kiwanuka, Taco Hemingway, The Dumplings i Julia Pietrucha.

Bilety:

karnet 4-dniowy – 559 zł / karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 639 zł

karnet weekendowy (pt., sob.) – 369 zł / karnet weekendowy (pt., sob.) + pole namiotowe – 429 zł

bilety jednodniowe – 239 zł (możliwość rozpoczęcia sprzedaży biletów jednodniowych przed Regular Tickets)