Nie zobaczymy Josepha Fiennesa jako Michaela Jacksona

13 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Kilka dni temu do sieci trafił zwiastun produkcji, która – zgodnie z tytułem – przedstawiać będzie rozmaite miejskie legendy z udziałem gwiazd. Jeden z epizodów opowiada o rzekomej wyprawie Michaela Jacksona (Joseph Fiennes), Elizabeth Taylor (Stockard Channing) i Marlona Brando (Brian Cox) wypożyczonym samochodem z Nowego Jorku do Kalifornii.

Odcinek ten nie zostanie jednak pokazany, gdyż kiedy pokazano ucharakteryzowanego na Jacksona aktora, w internecie zawrzało.

– Jestem naprawdę oburzona – napisała na Twitterze Paris Jackson, córka wokalisty. – Jestem pewna, że wielu ludzi czuje się podobnie. Naprawdę, zbiera mi się na wymioty.

Zareagował również kuzyn Paris, Taj Jackson, który nazywa angaż Finnesa jako bezczelny brak szacunku.

Po tych reakcjach stacja Sky Arts zdecydowała się wycofać kontrowersyjny odcinek. – Postanowiliśmy nie emitować epizodu z Elizabeth, Michaelem i Marlonem, z uwagi na wątpliwości wyrażone przez najbliższą rodzinę Michaela Jacksona – czytamy w komunikacie. – Chcieliśmy w lekkim tonie opowiedzieć o prawdziwych wydarzeniach, ale nigdy nie chcieliśmy nikogo urazić. Joseph Fiennes w pełni popiera naszą decyzję.

W kolejnych odcinkach poznamy niewiarygodne historie z udziałem Cary’ego Granta i Timothy’ego Leary; Salvadora Dali z Alice Cooperem; Samuela Becketta, nastoletniego Adolfa Hitlera, Boba Dylana i Dave’a Stewarta; Muhammada Ali czy Sex Pistols.

Trailer został usunięty z sieci. Premiera została wyznaczona na 19 stycznia.

W innych odcinkach poznamy niewiarygodne historie z udziałem Cary’ego Granta i Timothy’ego Leary; Salvadora Dali z Alice Cooperem; Samuela Becketta, nastoletniego Adolfa Hitlera, Boba Dylana i Dave’a Stewarta; Muhammada Ali czy Sex Pistols.