Niedoskonały singiel Klaudii Szafrańskiej

19 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

Rok 2021 otwiera nowy, solowy rozdział w karierze Klaudii Szafrańskiej dotychczas znanej z zespołu XXANAXX. Debiutancki album artystki będzie muzyczną mieszanką jej inspiracji i pragnień. Wyjście z duetu damsko-męskiego sprowokowało wejście w kobiecość, a zatem warstwa liryczna utworów dotyka tematów, które były z artystką przez długie lata. Odzwierciedla przeżycia, które zbierała i kolekcjonowała. Jej nadzieje, tęsknoty, namiętności.

Pierwszą odsłoną solowej płyty Klaudii jest utwór \”Niedoskonały\”, z tekstem Arka Sitarza (Rasmetalism), wyprodukowany przez Chloe Martini. Ta nowoczesna kompozycja to połączenie współczesnej elektroniki z przebojowym popem lat 80. Premierze utworu towarzyszy teledysk zrealizowany przez Olgę Czyżykiewicz.

– Koncepcja teledysku polega na zabawie kolorem, fakturą, tłem, stylizacjami, charakteryzacją – wyjaśnia Klaudia Szafrańska. – Teledysk odzwierciedla również przesłanie piosenki, ponieważ połączyliśmy w nim rozwiązania, które na pierwszy rzut oka są właśnie \”niedoskonałe\” i nieoczywiste\”.

Solowy album Klaudii Szafrańskiej ukaże się jesienią 2021 roku.