Niespodziewana wizyta The Edge’a w szkole muzycznej

9 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Muzyk, który naprawdę nazywa się David Evans, wystąpił w roli gościnnego mówcy podczas zamknięcia roku szkolnego 3 listopada 2016 roku. Warto zaznaczyć, że absolwentami British And Irish Modern Music Institute są między innymi James Bay, George Ezra i Tom Odell.

W trakcie gali, która odbyła się Tivoli Theatre, The Edge wygłosił mowę do absolwentów uczelni. Podsumował w jej trakcie karierę U2, podkreślając, że na początku wcale nie było tak łatwo.

– Omal nie zerwano z nami kontraktu po płycie „October” – przyznał. Powodem była chęć członków zespołu do większej kontroli artystycznej, na którą nie chciała zgodzić się wytwórnia. U2 zgodzili się więc na mniejsze zaliczki w zamian za swobodę twórczą.

Liczący obecnie 55 lat muzyk zakończył przemowę, odnosząc się do kwestii sukcesu. – Może mieć on różne wymiary i każdy z was będzie definiował go inaczej. Jeżeli za bardzo będziecie się starali zadowolić wszystkich, świat straci wami zainteresowanie. Ignorujcie świat i koncentrujcie się na pracy.

The Edge spotkał się również z absolwentami uczelni, a dowodem na to są zdjęcia, które można znaleźć tutaj.

Ostatnia płyta U2 to „Songs Of Innocence” z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się na DVD i Blu-rayu koncertowe wydawnictwo zespołu „iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris”.