Niewidzialna kobieta Jessica Simpson

1 września 2003
ok. 1 minuta czytania

Bohaterami zeszytów „The Fantastic Four” wydawanych przez Marvel Comics jest czwórka ludzi, którzy zostali napromieniowani podczas podróży kosmicznej. Reed Richards wynalazca i szef wyprawy zyskuje zdolność rozciągania swojego ciała i przydomek Mr. Fantastic. Jego dziewczyna Sue Storm może stać się niewidzialna i wytworzyć ochronne pole siłowe. Jej przezwisko to Invisible Woman. Młodszy brat Sue, Johnny Storm potrafi zapanować nad ogniem do tego stopnia, że jest w stanie pokryć swoje ciało płomieniami bez szkody dla siebie – dlatego jego imię brzmi Human Torch. Pilot statku Ben Grimm zostaje zmieniony w siłacza o ciele ze skały. Jego pseudonim to Thing. Cała czwórka walczy ze złem uosabianym przez Doktora Dooma.

Twórcami komiksu są Stan Lee i Jack Kirby. Z komiksu „The Fantastic Four” już kilka razy robiono filmy. M.in. w 1967 roku animowany serial zrobili Joseph Barbera i William Hanna.

Nad scenariuszem nowej wersji „Fantastic Four” pracowali już w ostatnich latach Sam Hamm, Philip Morton, Michael France i Chris Columbus. Ostatnio do pracy nad scenariuszem zatrudniono autora „Miasteczka Twin Peaks” Marka Frosta.

Jessica Simpson miałaby się wcielić w postać Sue Storm zwanej Invisible Woman. Zainteresowanie producentów filmowych popową wokalistką wiąże się zapewne z wydanym przed dwoma tygodniami trzecim albumem Simpson „In This Skin”. Wcześniej jako kandydatów do ról w filmie wymieniano George’a Clooneya i Seana Astina.