Niezapomniane chwile The Black Eyed Peas

28 października 2010
ok. 1 minuta czytania

– Płyta nawiązuje do tego, co obecnie dzieje się na świecie – wyjaśnia Will.I.Am. – Jest symbolem królujących nowych technologii i wynalazków, wirtualnej rzeczywistości, techniki 3D czy trójwymiarowego wideo. Odnosi się również do utworów, które kiedyś lubiliśmy, a z którym teraz eksperymentujemy nadając im zakręcone, szalone rytmy.

Na pilotujący singel formacja wybrała „The Time (The Dirty Bit)”. W nagraniu wykorzystano sampel z przeboju „(I’ve Had) The Time Of My Life” Billa Medleya i Jennifer Warnes z filmu „Dirty Dancing”. – Piosenka jest symbolem najwspanialszego okresu naszego życia – wyjaśnia Fergie. – Objechaliśmy właśnie z koncertami cały świat. Graliśmy na stadionach wypełnionych naszymi fanami. Po koncertach chodziliśmy do klubów, gdzie mogliśmy się z nimi spotkać. Trudno zapomnieć tak wspaniałe chwile.

„The Beginning” ukaże się w kilku formatach – standardowym CD, wersji deluxe (z trzema dodatkowymi piosenkami), na płycie analogowej oraz dwupłytowej edycji zawierającej 20 piosenek – materiał z „The Beginning” oraz „The Best of The E.N.D”.

Poprzednia płyta Amerykanów, „The E.N.D.”, pochodzi z czerwca 2009 roku.