Nigel Godrich wśród szturmowców

17 grudnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Po pokazach premierowych na całym świecie dociera coraz więcej szczegółów na temat filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”. Wczoraj podano, że Bill Hader był konsultantem głosowym droida BB-8. Dzisiaj okazało się, że w filmie zagrał producent Radiohead Nigel Godrich. Twórcę trudno będzie jednak zauważyć gdyż zagrał szturmowca (konkretnie przypadła mu rola FN-9330).

Jako szturmowiec FN-3181 pojawił się natomiast kompozytor Michael Giacchino, znany ze współpracy w reżyserem filmu J.J.Abramsem.

Akcja rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”. W nowej części kosmicznej opowieści do swoich ról wracają Mark Hamill, Harrison Ford i Carrie Fisher, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Kenny Baker i Warwick Davis. Ponadto na ekranie pojawią się Oscar Isaac, John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Domhnall Gleeson, Lupita Nyong’o, Gwendoline Christie, Crystal Clarke, Pip Anders i Max von Sydow. Dzieło wyreżyserował J.J. Abrams, który również – razem z Lawrence’em Kasdanem – napisał scenariusz.

Obraz „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” trafi do naszych kin 18 grudnia.

Grupa Radiohead pracuje nad nowym albumem.