Nikt nie zna Samphy

12 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Opublikowany utwór nosi tytuł „No One Knows Me (Like The Piano)”. Jest hołdem dla fortepianu, który znalazł się w rodzinnym domu Samphy w południowym Londynie, gdy ten miał trzy lata. Na tym instrumencie skomponował on wiele utworów, które trafiły na jego oczekiwany debiut, album „Process”. Piosenki można posłuchać na tej stronie.

Wyprodukowany przez Samphę i Rodaidha McDonalda album „Process” ukaże się 3 lutego 2017 roku. Promujący dzieło singel „Blood On Me” można sobie przypomnieć tutaj.

Sampha zajął 4. miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound Of 2014. Na koncie ma EP-ki „Sundanza” (2010) i „Dual” (2013) oraz współpracę z SBTRKT-em, Jessie Ware oraz Drakiem. Jego wokal docenili także Kanye West, Frank Ocean czy Solange, u których pojawiał się gościnnie.

Rok 2017 zapowiada się dla Samphy pracowicie. Między innymi będzie go można zobaczyć podczas festiwali Coachella, Primavera Sound i NOS Primavera, a już w lutym, od serii koncertów po Stanach Zjednoczonych, rozpocznie się jego trasa, w ramach której, 19 marca, pojawi się w warszawskim klubie Proxima.