Nocna przejażdżka z Davidem Lynchem i Chrystą Bell

12 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Niskobudżetowe filmy grozy stanowią inspirację do teledysku realizowanego do wspólnego utworu Davida Lyncha i Chrysty Bell. Wideo powstało do nagrania „Night Ride”. Za reżyserię nie odpowiada jednak Lynch, a Joseph Skorman. W filmiku widzimy Bell wykopującą swego kochanka (Skorman) spod ziemi. Utrzymany w mrocznym klimacie obrazek można obejrzeć pod tym adresem.

Piosenka „Night Ride” promuje EP-kę, którą twórca „Miasteczka Twin Peaks” i kalifornijska artystka zrealizowali razem. Zestaw „Somewhere in the Nowhere” ukaże się 7 października. Lynch napisał piosenki i zajął się produkcją materiału.

Filmowiec pomagał już wokalistce przy jej debiutanckiej płycie „This Train” (2011). Można ją też było usłyszeć na soundtracku do „Inland Empire”. Obecnie Bell pracuje nad drugim albumem.

David Lynch to jeden z najbardziej inspirujących twórców filmowych. W jego dorobku znajdują się obrazy „Blue Velvet”, „Człowiek słoń”, „Zagubiona autostrada” i „Mulholland Drive”, uznany za najlepszy film XXI wieku (w plebiscycie ogłoszonym przez BBC Culture). Lynch pracuje obecnie nad nową odsłoną „Miasteczka Twin Peaks”.

Artysta realizuje się również na polu muzyki. W lipcu 2013 roku ukazała się płyta Davida Lyncha, „The Big Dream”.