Nocny Kochanek zdradzi metal

9 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Rok po wydaniu albumu „Hewi Metal” Nocny Kochanek wciąż gra koncerty promujące to wydawnictwo, które spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Jak napisał żartobliwie menedżment zespołu, w przypadku grupy hasło „sold out” w tytule wydarzeń na Facebooku jest tak częste, że niektórzy mylą je z nazwami suportu.

Z okazji rocznicy premiery debiutu zespół przygotował niespodziankę dla fanów. Jest nią zapowiedź kolejnego albumu w postaci utworu i teledysku do piosenki „Dziabnięty”. Kawałek opowiada o tym, jak ciężkie bywają powroty do domu o czwartej nad ranem. Wideoklip do piosenki można obejrzeć tutaj.

Klip zapowiada płytę o tytule „Zdrajcy metalu”, która ukaże się 20 stycznia 2017 roku. Wypełni ją 12 melodyjnych utworów, nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu takich jak Iron Maiden, Helloween, AC/DC, a nawet DragonForce. Teksty, często dwuznaczne, ponownie napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej.

Nocny Kochanek w najbliższych tygodniach będzie koncertował. Oto daty i miejsca występów:
18.11 – Rawicz, W Starym Kinie
19.11 – Wrocław, Firlej – SOLD OUT
20.11 – Wrocław, Firlej
25.11 – Koszalin, CK105
26.11 – Gdańsk – Parlament
2.12 – Warszawa, Proxima
3.12 – Bielsk Podlaski, Pub Blues
9.12 – Lublin, Graffiti
10.12 – Zamość, Kazamata Wsch. Bastionu I
16.12 – Tarnów, Carpe Diem
17.12 – Kraków, Zaścianek – SOLD OUT
18.12 – Kraków, Zaścianek
31.12 – Sylwester z Nocnym Kochankiem

Nocny Kochanek gra w składzie: Krzysztof Sokołowski (wokal), Arkadiusz Cieśla (gitara), Robert „Kazon” Kazanowski (gitara), Artur Pochwała (gitara basowa) i Tomasz Nachyła (perkusja).

Nocny Kochanek narodził się w 2012 roku. Stworzyli go muzycy Night Mistress. Nazwę zespół zawdzięcza Bartoszowi Walaszkowi, reżyserowi kreskówki „Kapitan Bomba”, w której wielokrotnie można było usłyszeć muzykę Night Mistress. W jednym z odcinków zespół wystąpił pod szyldem Nocny Kochanek, będącym prześmiewczym tłumaczeniem nazwy Night Mistress. To wydarzenie uznawane jest za datę narodzin Nocnego Kochanka.

Warto dodać, że muzycy Night Mistress wspomagali na polskiej trasie koncertowej legendarnego Paula Di Anno.