Noel Gallagher perkusistą Oasis?

19 stycznia 2004
ok. 1 minuta czytania

Nie łatwo być perkusistą w tym zespole z Manchesteru. W 1995 ze składu usunięto Anthony’ego McCarrolla, teraz przyszła kolej na jego następcę. W oświadczeniu wydanym przez rzecznika grupy sprawa wygląda na załatwioną w dość dyplomatyczny sposób: „Alan White został poproszony przez pozostałych muzyków o opuszczenie Oasis”. Ponieważ formacja planuje obecnie nagranie nowej płyty, jest i wzmianka na ten temat: „Nie zamierzamy szukać kogoś na zastępstwo Alana. Harmonogram prac nad albumem pozostaje bez zmian”.

Tymczasem brytyjski dziennik „The Sun” podał w sobotę, że obowiązki perkusisty Oasis zamierza przejąć… wokalista, gitarzysta i kompozytor Noel Gallagher. – Noel nie potrzebuje nikogo na wolne miejsce, bo uważa, że sam perfekcyjnie wykona całą robotę – zdradziła jedna z osób wtajemniczonych w poczynania bandu. – Wydaje mu się, że będzie najlepszym bębniarzem w historii kapeli.

Przypomnijmy, że z Alenem Whitem w składzie ukazały się następujące krążki Oasis: „(What’s The Story) Morning Glory?”, „Be Here Now”, „Standing On The Shoulder of Giants” i „Heathen Chemistry”.