NOKO odpowiedzialni za wybory

13 kwietnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Grupa podpisała właśnie umowę z wytwórnią Metal Mind Productions, w barwach której wyda longplay zatytułowany po prosu „NOKO”.

– Na naszej płycie można będzie usłyszeć wpływy metalu, nu-metal a miejscami grunge’u czy nawet rocka progresywnego – tak to czujemy, gdyż między innymi z tych gatunków czerpiemy nasze inspiracje – opowiadają muzycy. – Momentami jest mocna i dynamiczna, ale nie brakuje też na niej bardziej melancholijnych i łagodniejszych fragmentów. Teksty natomiast opisują świat oraz sferę emocji i uczuć przez pryzmat osobistych doświadczeń wokalisty, nie zawsze jednak nawiązują do faktycznych zdarzeń i sytuacji. Skupiają się głównie na kwestii ciężaru odpowiedzialności za wybory, jakich codziennie dokonujemy i konsekwencjach z nimi związanych.

Zespół NOKO powstał na przełomie 2004 i 2005 roku. Grupę założył perkusista Tomasz „Radom” Radomski i gitarzysta Michał „Mały” Perkowski. Skład ustalił się, gdy do formacji dołączyło kolejnych dwóch Michałów: wokalista „Jurgen” Jaroszewicz i basista „Majk” Zybert.

Premierowy materiał kapela promować będzie na następujących festiwalach: Ursynalia (Warszawa, 1.06), Seven Festival (Węgorzewo, 13.07), Jarocin (20 – 22.07), a jeszcze w kwietniu grupę będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu w warszawskiej Proximie (Rock na Zielono, 25.04).