Noon zapowiada „Algorytm”

19 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Nowego utworu Noona można posłuchać poniżej. Nagranie „Phantom Power” zapowiada album „Algorytm”, który ukaże się 20 kwietnia w wytwórni Nowe Nagrania.

– „Algorytm” wyłonił się z setek notatek spisanych na brudno – mówi Noon. – To skompilowany dziennik, który nie został oparty na sprawdzonych rozwiązaniach, a na szczątkach kompozycji powstałych w 2010 roku. Melodie lub pomysły niczym wskazówki nie dawały mi spokoju przez lata. Były jak równania, które muszę rozwiązać wyłącznie w oparciu o intuicję. „Algorytm” domyka trylogię, której niepozorny początek dała EP-ka „Pewne sekwencje”, a wyraźnym zwrotem w nieznane był album „Dziwne dźwięki i niepojęte czyny”. Wieloletnia praca nad własnym stylem, okazała się praktyczną medytacją, a co najważniejsze akceptacją niedoskonałości.

Noon rozpoczął karierę jako producent hiphopowy, tworząc muzykę na pierwszą płytę grupy Grammatik. Umiejętność konstruowania dźwiękiem intrygującego klimatu, którą zaprezentował przy produkcji tego albumu, od razu zapewniła mu miejsce w czołówce polskich producentów. Działając w duecie z Pezetem, Bugajak stworzył krążki do dziś uznawane za najlepsze w dorobku rapera. Jego debiutancki album „Bleak Output” zrobił wiele zamieszania na polskiej scenie. Ostatnie regularne wydawnictwo Noona to wspólny album z Hatti Vatti wydany w 2014 roku.