Nothing But Thieves wracają do Polski

27 lutego 2015
ok. 2 minut czytania

Historia zespołu zaczęła się jeszcze w szkole, gdzie Conor (wokal) i Joe (gitara) występowali wspólnie w kilku muzycznych projektach. Zespół funkcjonował początkowo jako trio (skład uzupełnił Dom, drugi gitarzysta) i w tym składzie wyruszył do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu inspiracji do nagrania pierwszego materiału. Owocem tej podróży była EP-ka „Graveyard Whistling”, która ukazała się w październiku 2013 roku. Już pierwszy numer, do którego powstał klip – „Emergency” – zwrócił uwagę Zane’a Lowe i zespół został zaproszony do BBC Radio 1.

Aktualnie w skład Nothing But Thieves oprócz Conora, Joe i Doma wchodzą jeszcze Price (perkusja) i Phil (bas). Zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, a singel „Ban All The Music” zdobywa kolejne kraje i zestawienia przebojów. Wśród kluczowych inspiracji muzycy wymieniają Muse, Kasabian i Arcade Fire. Wokalista natomiast wielokrotnie podkreślał, że najważniejszy wpływ na jego śpiewanie miał Jeff Buckley.

Od początku 2015 roku muzycy intensywnie koncertują, zdobywając rozgłos w kolejnych krajach. Polska publiczność miała okazję zobaczyć ich 30 stycznia, kiedy w warszawskim Palladium wystąpili jako suport Gerarda Waya. Nothing But Thieves świetnie wspominają tę wizytę, dlatego zdecydowali się wrócić do naszego kraju już w marcu.

Bilety na jedyny koncert Nothing But Thieves trafią do sprzedaży jutro o godzinie 11:00. Kupić je będzie można na stronach Go-ahead.pl, Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.