Nowa muzyka Stone Sour już wkrótce

29 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Wokalista Corey Taylor ujawnił, że już w kwietniu zespół podzieli się z fanami nową muzyką. Na razie jednak nie zdradził tytułu singla.

Z wcześniejszych doniesień basisty, Johnny’ego Chowa wiemy, że „Hydrograd” ma to być bezpośrednim rockandrollowym materiałem, nieco innym niż dotychczasowe krążki Stone Sour. – To trochę jakby skrzyżowanie Foo Fighters i Cheap Trick – przyznał.

Sesja odbywała się w Sphere Studios w Hollywood. Nad brzmieniem czuwał Jay Ruston, który wcześniej pracował z Anthrax czy Steel Panther. Wydawcą będzie Roadrunner Records.

Będzie to pierwszy album Stone Sour, na którym pojawi się gitarzysta Christian Martucci. Muzyk zastąpił w 2014 roku Jima Roota. W tym samym roku dołączył do składu basista Johnny Chow, który zmienił Shawna Economakiego.

W kwietniu 2013 roku w sprzedaży pojawiło się ostatnie pełnowymiarowe wydawnictwo Stone Sour, „House Of Gold & Bones – Part 2”. Pierwsza część dyptyku, czyli „House Of Gold & Bones – Part 1”, pochodzi z października 2012 roku. W 2015 roku, w odstępie paru miesięcy, pojawiły się dwie EP-ki z coverami, „Meanwhile in Burbank…” i „Straight Outta Burbank…”.