Nowa piosenka Alanis Morissette

16 kwietnia 2021
ok. 1 minuta czytania

Piosenka ukazuje się niespełna rok po premierze ostatniej płyty artystki, \”Such Pretty Forks in the Road\”. Nowy utwór ma charytatywny charakter i wspiera organizację Backline, która wspiera pracowników branży muzycznej i ich rodziny zmagających się z problemami psychicznymi.

– Ludzie z branży muzycznej często mierzą się z izolacją – wyjaśnia Alanis Morissette. – Backline to miejsce, gdzie z miejsca można znaleźć pomoc. Dotyczy to artystów, ale także menedżerów, agentów, członków ekip, producentów, pracowników wytwórni płytowych oraz ich rodzin.

Od 1995 roku Alanis Morissette jest jedną z najważniejszych songwriterek muzyki popularnej. Intymne teksty i charakterystyczne melodie pozwoliły zdobyć jej uznanie krytyków i fanów. Poza swoją muzyczną działalnością, artystka walczy o prawa kobiet oraz szerzy wiedzę na temat fizycznego i psychicznego zdrowia. W 2016 roku zaczęła nagrywać comiesięczne podcasty \”Conversation with Alanis Morissette\”, w których rozmawia z autorami książek, lekarzami, edukatorami i terapeutami, poruszając tematykę psychospołeczną. W 2019 roku zaprezentowała swój spektakl na Broadwayu. W 2020 roku wydała 9. studyjny album \”Such Pretty Forks in the Road\”.