Nowa piosenka i intrygujący klip Pixies

5 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Animowany teledysk powstał do nagrania „Tenement Song”. Twórcami filmiku są członkowie kolektywu Krank!, Neirin Best, Lianne Pierce i Xavier Burrow. Sam utwór utrzymany jest w średnim tempie i opiera się na akustycznym riffie. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Numer jest kolejnym, po „Um Chagga Lagga” i „Talent”, który zapowiada album „Head Carrier”. Longplay ukaże się 30 września. Materiał powstawał w studiach RAK w Londynie. W nagraniach udział brała nowa basistka, Paz Lenchantin. Nad brzmieniem czuwał Tom Dalgety.

Oto tracklista:
„Head Carrier”
„Classic Masher”
„Baal’s Back”
„Might As Well Be Gone”
„Oona”
„Talent”
„Tenement Song”
„Bel Esprit”
„All I Think About Now”
„Um Chagga Lagga”
„Plaster Of Paris”
„All The Saints”

Pixies to czołowi przedstawiciele alternatywnego rocka. Wśród ich fanów byli David Bowie, Thom Yorke czy Kurt Cobain, a najważniejsze utwory grupy to „Monkey Gone to Heaven”, „Here Comes Your Man”, „Velouria”, „Letter to Memphis” czy „Where Is My Mind?”. W tym roku ekipa z Bostonu obchodzi trzydziestolecie istnienia. Poprzedni krążek bandu to „Indie Cindy” z kwietnia 2014 roku.

W ramach promocji nowego dzieła, Pixies 16 listopada wystąpią w poznańskiej Arenie. Bilety na koncert dostępne są cenach od 179 zł w sieci Eventim.