Nowa piosenka i plakaty promują „Piękną i bestię”

27 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Numer wokalisty nosi tytuł „Evermore”. Utwór pojawi się na napisach końcowych dzieła z Emmą Watons oraz na soundtracku, na którym znajdzie się także duet Ariany Grande i Johna Legenda. Piosenka Grobana opisywana jest jako wzniosła ballada. W filmie wykona ją tytułowa bestia, czyli Dan Stevens. Twórcami są Alan Menken („Mała syrenka”, „Aladyn”) oraz Tim Rice („Król lew”, „Evita”). Ścieżka muzyczna ukaże się 10 marca.

– Jestem zaszczycony, że mogę zaśpiewać piosenkę stworzoną przez moich idoli Alana Menkena i Tima Rice’a – mówi Josh Groban. – „Piękna i bestia” towarzyszy mi od dziecka, więc cieszę się, że będę miał udział w nowym filmie.

Jednocześnie Disney zaprezentował plakaty z bohaterami produkcji. Można je obejrzeć tutaj.

„Piękna i Bestia” powstaje na podstawie animowanego dzieła Disneya i klasycznej opowieści o uroczej Belle i podobno przerażającej Bestii. By ratować ojca, dziewczyna zgadza się zamieszkać w domu Bestii. Z czasem między nimi rodzi się uczucie. W rolach głównych występują Emma Watson i Dan Stevens.

Za kamerą stanął Bill Condon („Saga 'Zmierzch': Przed świtem”), a scenariusz napisał Stephen Chbosky. Premiera planowana jest na 17 marca 2017 roku.

Josh Groban to amerykański wokalista, autor piosenek, aktor i producent. Jego płyty znalazły 25 milionów nabywców na całym świecie. Większość jego albumów wielokrotnie pokryła się platyną. Wśród przebojów ma „You Raise Me Up” i „Believe”. Ostatni album Grobana to „Stages” z kwietnia 2015 roku.