Nowa piosenka Jamesa Baya

4 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

– Gdybym miał opisać swój pierwszy album wizualnie, wspomniałbym o płomieniach – powiedział James Bay o debiutanckim „Chaos and the Calm” z 2014 roku. – Nowa płyta to dla mnie dźwiękowa i artystyczna ewolucja. Wyobraziłem sobie, że ktoś zapala przede mną 100-watową żarówkę, która staje się coraz większa i większa. Taki był początek „Electric Light” w mojej głowie.

Po zaskakującym „Wild Love” oraz „Pink Lemonade”, do sieci trafił numer zatytułowany „Us”. Akustycznej wersji nagrania można posłuchać poniżej.

Longplay „Electric Light” ukaże się 18 maja. Do pracy nad drugą płytą James Bay zaprosił Jona Greena oraz Paula Epwortha (Adele, Florence and the Machine).Każdy, kto zamówi krążek przed premierą (pod tym adresem), otrzyma możliwość pobrania „Wild Love”, „Pink Lemonade” oraz właśnie „Us”. https://umusicpl.lnk.to/Xikjn

Oto tracklista:
1. Intro
2. Wasted On Each Other
3. Pink Lemonade
4. Wild Love
5. Us
6. In My Head
7. Interlude
8. Just For Tonight
9. Wanderlust
10. I Found You
11. Sugar Drunk High
12. Stand Up
13. Fade Out
14. Slide

James Bay zadebiutował w 2015 roku albumem „Chaos And The Calm”, dzięki któremu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków młodego pokolenia. Takie utwory jak „Hold Back The River” i „Let It Go” stały się światowymi hitami. Płyta rozeszła się w nakładzie 3,5 miliona, do czego należy dodać 2,7 miliarda streamów na całym świecie. Muzyk był trzykrotnie nominowany do Grammy.