Nowa piosenka The Killers

17 czerwca 2020
ok. 1 minuta czytania

Do sieci trafił utwór „My Own Soul’s Warning”. W realizacji nagrania, także w roli współproducenta, udział brał Jonathan Rado z Foxygen. Kawałek jest następcą „Caution” i „Fire in Bone”.

„Imploding The Mirage” to szósty album studyjny The Killers, następca wydanego w 2017 „Wonderful Wonderful”. Za produkcję odpowiada zespół wraz z Shawnem Everettem oraz Jonathanem Rado z Foxygen. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Las Vegas oraz Park City. To pierwszy album grupy po opuszczeniu macierzystego Las Vegas. W przeciwieństwie do poprzednich wydawnictw, The Killers do wydawnictwa postanowili zaangażować wielu gości. Na „Imploding The Mirage” pojawiają się Lindsey Buckingham, kd lang, Weyes Blood, Adam Granduciel, Blake Mills oraz Lucius.

Od debiutu „Hot Fuss” z 2004, The Killers sprzedali 28 milionów albumów na całym świecie, wyprzedawali stadiony, zagrali na najważniejszych festiwalach oraz zdobyli szereg nagród i wyróżnień. Podczas gdy „Wonderful Wonderful” było miłosnym listem do żony Brandona Flowersa, która zmagała się z depresją, najnowsze wydawnictwo to światło po wyjściu z mroku; przezwyciężenie smutku i przejście do świętowania. To płyta o wiecznej miłości, przetrwaniu ciężkich czasów i sile, którą czerpiemy z przyjaźni i więzów rodzinnych, gdy przechodzimy przez burze.