Nowa płyta AC/DC w hołdzie Malcolmowi Youngowi

6 października 2020
ok. 1 minuta czytania

– Ten album poświęcony jest mojemu bratu, Malcolmowi – powiedział Angus Young w wywiadzie dla \”Rolling Stone\’a\”. – To hołd dla niego, tak jak \”Back In Black\” było hołdem dla Bona Scotta.

Angus wyjawił ponadto, że materiał pochodzi w dużej mierze z czasów płyty \”Black Ice\”. – Malcolm powiedział wówczas, że mamy sporo piosenek i żeby zostawić je na kolejny album – wspomina młodszy z braci. – Zapamiętałem to sobie i sięgnąłem po te utwory. Kiedy ich posłuchałem, obiecałem sobie, że zrobię wszystko, żeby je nagrać i wydać.

Większość materiału została zarejestrowana latem 2018 roku w Vancouver, pod okiem Brendana O\’Briena. Poza singlem \”Shot in the Dark\”, w zestawie znajdą się również numery zatytułowane \”Money Shot\”, \”Demon Fire\”, and \”Witch\’s Spell\”. Malcolm Young razem z Angusem Youngiem są wymienieni jako współautorzy wszystkich piosenek.

Oficjalnie data premiery nie została podana do informacji, ale mówi się o 13 listopada.

Materiał powstał w składzie Brian Johnson (wokal), Phil Rudd (perkusja), Cliff Williams (bas), Angus Young (gitara) i Stevie Young (gitara rytmiczna). Singiel \”Shot in the Dark\” doczeka się premiery jutro, 7 października.

Ostatni album AC/DC to \”Rock or Bust\” z 2014 roku.