Nowa płyta Artura Rojka i teledysk

3 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach Artur Rojek wystąpił wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Niepowtarzalna atmosfera tego jednorazowego wydarzenia i wyjątkowego koncertu została zapisana w formie audio. Efektem jest zestaw „Artur Rojek koncert w NOSPR”, które właśnie trafiło do sprzedaży.

Na płycie znajdują się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Rojek był wokalistą i liderem.

Po „Cucurrucucu Paloma” wydawnictwo promuje nagranie „Lekkość”. Czarno-białe wideo do piosenki znajduje się poniżej.

– Przez ponad 20 lat działalności artystycznej miałem okazję zagrać w wielu wyjątkowych miejscach na całym świecie – wspomina Rojek. – Czasami były to miejsca niepozorne, gdzieś na uboczu, gdzie łatwo można było przegapić wejście a czasami okazałe, eleganckie, często legendarne gdzie udają się wycieczki, żeby zrobić sobie zdjęcie pod reklamowym szyldem. Sala Olimpii w Paryżu czy Royal Albert Hall w Londynie – kiedyś myślałem, że coś takiego chyba nie spotka mnie w Polsce. Koncert w katowickiej siedzibie NOSPR uważam za jeden z kilku najbardziej wyjątkowych. To było nie tylko przeżycie estetyczne, piękna i dopracowana w szczegółach sala, której sława obiegła cały kraj, ale też występ który odbył się w ważnym dla mnie miejscu – w Katowicach, Mieście Muzyki Unesco i gospodarza OFF Festivalu. Niedaleko stąd urodziłem się i od zawsze mieszkam. Koncert w NOSPR jest dla mnie wspomnieniem świetnej trasy koncertowej promującej mój pierwszy solowy album „Składam się z ciągłych powtórzeń”.

Artur Rojek, były frontman Myslovitz i dyrektor artystyczny OFF Festivalu, w kwietniu 2014 roku wydał solową płytę „Składam się z ciągłych powtórzeń”, z której pochodzi przebój „Beksa”.