Nowa płyta Bruce’a Springsteena w 2019 roku

2 grudnia 2018
ok. 2 minut czytania

Rockman powoli kończy swoją wielomiesięczną rezydencję na Broadwayu a jak tylko ją skończy zabierze się za nagrywanie nowego albumu.

– Z braku lepszego słowa będzie to płyta piosenkarza-songwritera – mówi Bruce Springsteen. – Bardziej solowe wydawnictwo.

Jeszcze przed świętami – a dokładnie 14 grudnia – w sprzedaży ukaże się „Springsteen on Broadway” – ścieżka dźwiękowa do intymnej serii występów pod tym samym tytułem, jakie Boss rozpoczął w październiku 2017 roku, a zachęcony świetną reakcją publiczności zakończy dopiero 15 grudnia 2018, stając na deskach Walter Kerr Theatre na Broadwayu w sumie aż 236 razy.

Film „Springsteen on Broadway” (z polskimi napisami) dostępny będzie w serwisie Netflix od 17 grudnia a 3 dni wcześniej na 2 płytach CD i 4 winylach wybierzemy się w nostalgiczną podróż po karierze Bruce’a od debiutu po dzień dzisiejszy. W licznych zabawnych, a czasem poważnych i wzruszających opowieściach do piosenek wykonywanych wyłącznie solo na gitarze, fortepianie i harmonijce ustnej, poznamy największe obawy, inspiracje, radosne i bolesne wspomnienia człowieka, który jest żywą legendą amerykańskiego rocka. Zobaczymy go też na scenie w duecie z kobietą jego życia – wokalistką, autorką tekstów i gitarzystką a prywatnie żoną artysty – Patti Scialfą.

Na singel promujący album „Springsteen On Broadway” wybrano jeden z najciekawszych momentów koncertu – akustyczną wersję „Land of Hope and Dreams” znaną z koncertowego wykonania z The E Street Band a także z solowej płyty Bruce’a „Wrecking Ball” z 2012 roku. Dźwięk na płytach audio zmiksował producent Bob Clearmountain a za mastering odpowiada Bob Ludwig.

Ostatni album Bruce’a Springsteena to „High Hopes” z 2014 roku.