Nowa płyta i singiel zespołu Waglewski Fisz Emade

9 września 2020
ok. 1 minuta czytania

Utwór \”Ziemia\” to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzący longplay zespołu. Nagranie można znaleźć w serwisach cyfrowych.

Na trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie.

Fani poprzednich płyt zespołu z pewnością znajdą na \”Duchach ludzi i zwierząt\” brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski: \”Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna…\” 

Oto tracklista:
1. Ziemia
2. Słowo
3. Na Księżyc
4. Nielegalny kolor
5. Chciałbym
6. Król
7. Pościg
8. O liczeniu
9. Smok
10. Gęby
11. Dobre rzeczy

Za miks odpowiada Emade, za mastering Jacek Gawłowski. Kompozycje autorstwa Waglewski Fisz Emade. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Weronika Izdebska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu \”Duchy ludzi i zwierząt\”.