Nowa płyta Morcheeby ze Skye

16 lutego 2010
ok. 1 minuta czytania

Po siedmiu latach przerwy już 9 kwietnia bracia Godfrey oraz Skye znów wystąpią razem podczas festiwalu Caprices w Crans-Montana w Szwajcarii. Zespół zapowiada też kolejne wspólne koncerty. Najważniejsze jednak, że muzycy potwierdzili, iż pracują też wspólnie nad nową płytą.

– Bracia Godfrey zapytali mnie, czy nie chciałabym zaśpiewać z nimi kilku piosenek i początkowo się nie zgodziłam – opowiada wokalistka. – Potem jednak pomyślałam: „Dlaczego miałabym śpiewać tylko w kilku utworach?”. Chcę zaśpiewać we wszystkich. Powinniśmy nagrać ten album razem i stworzyć coś wyjątkowego.

Ze Skye Edwards w składzie fani mogą spodziewać się powrotu do klasycznego, dobrze znanego i lubianego brzmienia Morcheeby. Tytuł nowej płyty jest jeszcze nieznany, wiadomo jednak, że grupa planuje premierę krążka na wczesne lato tego roku. Longplay ukaże się nakładem [PIAS] Recordings, w Polsce – Isound Labels.

Przypomnijmy, że Brytyjczycy nagrali wspólnie pięć albumów i stworzyli tak niezwykłe przeboje, jak „The Sea”, „Rome Wasn’t Built in A Day” czy „Trigger Hippie”.