Nowa płyta Tylera, the Creatora w tym miesiącu

7 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

Album otrzymał tytuł „Scum Fuck Flower Boy”. Płyta ukaże się jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 21 lipca. Będzie to piąte długogrające wydawnictwo twórcy. Zestaw opatrzony będzie dwiema różnymi okładkami – jedną z nich zaprojektował sam Tyler, drugą przygotował pochodzący z Los Angeles artysta, Eric Whit.

Na krążku wśród gości pojawią się A$AP Rocky („Who Dat Boy?”) i Frank Ocean („911/Mr. Lonely”), a w realizacji materiału brali udział ponadto Lil Wayne („Dropping Seeds”), Estelle („Garden Shred”) i członkowie Can („Foreword”).

Pod tym adresem można sprawdzić singel „Who Dat Boy?”.

Oto tracklista:
1. Foreword
2. Where This Flower Blooms
3. Sometimes…
4. See You Again
5. Who Dat Boy?
6. Pothole
7. Garden Shred
8. Boredom
9. I Ain’t Got Time!
10. 911/Mr. Lonely
11. Dropping Seeds
12. November
13. Glitter
14. Enjoy Right Now Today

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hiphopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Jego debiutem był mikstejp „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do „Yonkers” był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów – MTV Video Award. „Goblin”, „Wolf” i „Cherry Bomb” – trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future.

Ostatnio Amerykanin nagrał piosenkę przewodnią do popularno-naukowego programu – „Bill Nye Saves the World”, a także przygotował swój własny popularno-naukowy cykl dla Netfliksa, „Nuts+Bolts”.