Nowa płyta U2 przed Świętami

7 września 2017
ok. 2 minut czytania

Płyta trafi do rąk fanów 1 grudnia, o czym muzycy poinformowali podczas wywiadu z „New York Timesem”. W realizacji materiału udział wzięli Royal Blood, Ryan Tedder z OneRepublic, Jacknife Lee (R.E.M., The Killers) i Steve Lillywhite (The Rolling Stones, Morrissey). W zestawie znajdzie się poszerzona wersja utworu „XXX” Kendricka Lamara z udziałem Bono. Jak przekonuje wokalista, cały album to komentarz do współczesnych zawirowań politycznych.

Świeżej piosenki „You’re The Best Thing About Me” można posłuchać tutaj. Okładkę wydawnictwa przygotował jak zwykle niezastąpiony Anton Corbijn, a przedstawia ona zdjęcie córki gitarzysty The Edge’a, Się Evans. Fotkę można zobaczyć pod tym adresem.

„Songs Of Experience” to kontynuacja wydanego w 2014 roku albumu „Songs Of Innocence”. Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów „Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a. Jeśli „Songs of Innocence” opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

U2 to dziś jedna z największych rockowych grup. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Ostatni longplay Irlandczyków to „Songs of Innocence” z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo zespołu „iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris”.