Nowa wokalistka GusGus

30 października 2020
ok. 1 minuta czytania

Islandzkie legendy muzyki elektronicznej – GusGus, kontynuują obchody 25-lecia swojego istnienia wydając \”Higher\”, pierwszy singel z nadchodzącego albumu. Wkraczając w nową erę, Biggi Veira i Daniel Ágúst z radością ogłaszają, że dołącza do nich na stałe jedna z najbardziej utalentowanych islandzkich wokalistek – Margrét Rán, znana z zespołu VÖK.

Po udanym krążku \”Lies Are More Flexibles\” i zbiorach remiksów \”Remixes Are More Flexible Pt. 1 & 2\”, GusGus z entuzjazmem zabrali się za nagrywanie premierowych piosenek. Jak mówią, zaangażowanie Margrét i rosnąca kolekcja syntezatorów Biggiego pozwoliły odnaleźć grupie nową energię i jakość. Pomysł na współpracę z Rán, zrodził się naturalnie: Biggie od dawna wspierał jej zespół także jako producent. Warto przypomnieć, że VÖK to zwycięzcy w kategorii \”Pop Album of The Year\” (za krążek \”In The Dark\”). podczas ostatnich Icelandic Music Awards 2020.

Margrét z ekscytacją mówi o planach na najbliższą przyszłość: – GusGus to szalony rollercoaster i jestem bardzo podekscytowana tym, że będę częścią nadchodzącej ery. Jestem fanką od wielu lat.

\”Higher\” to pierwsza odsłona tego niezwykłego mariażu: wciągający groove, bujne melodie, powolny beat i epickie syntezatorowe brzmienie sprawiają, że utwór ma szansę stać się jednym z klasyków w repertuarze GusGus, obok \”Arabian Horse\”, \”Polyesterday\” czy \”Over\”.