Nowe nagranie Dr. Dre

11 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Czteroczęściowa produkcja „The Defiant Ones” opowiada o zaskakującej i niezwykłej kooperacji Dre i Jimmy’ego Iovine’a oraz ich wpływie na popkulturę, czego zwieńczeniem było stworzenie Beats by Dre. W projekcie wykorzystano rozmowy z takimi gwiazdami jak Bruce Springsteen, Bono, Nas, Ice Cube, Gwen Stefani, Snoop Dogg, Stevie Nicks, Tom Petty czy Trent Reznor (Nine Inch Nails). Cykl, który nakręcił Allen Hughes, powstał dla HBO.

W pierwszym odcinku znalazł się nowy numer Dre, „Gunfiyah”. To pierwsze nagranie rapera odkąd pracował przy soundtracku do „Straight Outta Compton”. W tekście muzyk odpowiada o swej drodze do sławy. Kawałka można wysłuchać na YouTube. Pod tym adresem znajduje się natomiast zwiastun serialu.

Dr. Dre to raper, ceniony producent i biznesmen, który przygodę z muzyką zaczynał w formacji N.W.A. Jest współtwórcą przebojów „Let Me Ride”, „California Love” czy „No Diggity”. W sierpniu 2015 roku ukazał się towarzyszący filmowi „Straight Outta Compton” soundtrack „Compton A Soundtrack by Dr. Dre”. Ostatni regularny longplay Amerykanina to „2001” (1999).