Nowe „Odgłosy” Thoma Yorke’a i Dakoty Johnson

4 czerwca 2018
ok. 1 minuta czytania

W główną bohaterkę, młodą Amerykankę Susan Bannion, wciela się Dakota Johnson. Dziewczyna rozpoczyna naukę w renomowanej szkole baletowej w Europie. Brutalne morderstwo jednej z uczennic niszczy jej sielankę. Susan zaczyna odkrywać przerażające oblicze akademii. W obsadzie znalazły się również Tilda Swinton i Chloë Grace Moretz. Jessica Harper, którą występowała w oryginale z 1977 roku, także pojawia się w nowym obrazie.

Za nową wersję kultowego horroru Daria Argenta z 1977 roku odpowiada Luca Guadagnino.

Thom Yorke znany z grupy Radiohead napisał muzykę do horroru. To jego pierwsza ścieżka dźwiękowa do pełnometrażowej produkcji. Anglik odpowiada za soundtrack do krótkometrażowki „Why Can’t We Get Along” z udziałem Ansela Elgorta i Kate Mary.

Po kinowej premierze „Suspiria” dostępna będzie dla użytkowników serwisu Amazon Prime.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się „OK Computer” (1997) i „Kid A” (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to „A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku. Thom Yorke ma na koncie dwa solowe wydawnictwa „The Eraser” (2006) i
„Tomorrow’s Modern Boxes” (2014).