„Nowe plemię” Margaret

19 marca 2020
ok. 1 minuta czytania

„Nowe plemię” to utwór otwierający nowy rozdział w muzycznych poszukiwaniach Margaret. W nowym singlu Margaret zabiera głos w szczególnie ważnej dla niej sprawie – stereotypowego postrzegania kobiet, a także braku wzajemnego wsparcia.

– Będąc kobietami musimy zadbać o siebie nawzajem i pielęgnować nasz sisterhood, bo drzemie w nim ogromna siła – mówi Margaret. – Siostrzeństwo to wyjątkowa więź, dlatego już czas abyśmy zaczęły z niej czerpać zamiast ze sobą rywalizować.

Utwór zainaugurował projekt Rak’n’Roll Music, w którym różni artyści prowadzą zbiórki na rzecz Fundacji Rak’n’Roll i publikują nowe nagrania w podziękowaniu dla fanów. Dzięki jej zbiórce do podopiecznych fundacji trafi blisko 20 tysięcy złotych.

Świeżość dostrzegalna jest nie tylko w warstwie tekstowej, ale i muzycznej. Za produkcję odpowiedzialni są KaCeZet i ERR BITS.

Do utworu powstał teledysk, który został nagrany przez Papaya Studio. Klip został stworzony w formacie dedykowanym użytkownikom smartfonów, z dodatkowym wykorzystaniem efektu poszerzonej rzeczywistości. Efekt specjalnej maski AR powstał dzięki zaangażowaniu niemieckiego artysty Adriana Steckeweha, znanego szerzej jako Omega C, i jest już dostępny dla wszystkich użytkowników Instagrama.