Nowe wydawnictwo Lunatic Soul

21 lutego 2018
ok. 1 minuta czytania

– „Under The Fragmented Sky” będzie suplementem do „Fractured”, bo w większości powstawał podczas sesji do „Fractured” – wyjaśnia Mariusz Duda. – Ale dopieszczałem go w studiu Serakos głównie teraz – pomiędzy grudniem 2017 a lutym 2018. Mówię o nim, że to minialbum, ale tak naprawdę będzie zawierał 36 minut całkowicie premierowego materiału, a dzisiejszych czasach to u wielu wykonawców normalna długość płyty. Nowy album będzie w większości instrumentalny, ale pojawią się na nim dwie piosenki. Wyszła mi bardzo spójna i piękna płyta, intymna, nastrojowa, mocno filmowa, inna niż „Fractured” i inna niż wszystko, co było do tej pory, ale jednocześnie bardzo „lunatikowa”.

Nowa płyta Lunatic Soul ukaże się w wersji CD oraz winylowej już pod koniec maja 2018. Warto nadmienić, że solowy projekt Mariusza Dudy zadebiutował dokładnie 10 lat temu. „Under The Fragmented Sky” będzie szóstym wydawnictwem tego projektu.

Longplay „Fractured” ukazał się już 6 października. Poprzednie wydawnictwo Lunatic Soul to „Walking on a Flashlight Beam” z 2014 roku.