Nowi polscy wykonawcy na Open’erze

30 kwietnia 2014
ok. 2 minut czytania

Zespół Fair Weather Friends na pewno pamięta open’erową Young Talents Stage, bo dla nich było to pierwsze zetknięcie z festiwalową materią. Teraz szykują się do wydania debiutanckiego albumu (wrzesień 2014), testując na koncertach premierowy materiał i zbierając same pozytywne recenzje.

Pablopavo to weteran imprezy. Występował w Gdyni zarówno z macierzystym Vavamuffin jak i z autorskim projektem Pablopavo i Ludziki. Po entuzjastycznych recenzjach „Poloru”, jego najnowszej płyty, na której znalazła się „Dancingowa piosenka miłosna”, piewca warszawskiego folkloru i niezwykły opowiadacz historii z życia wziętych, powraca na Open’era.

Coldair czyli Tobiasz Biliński niedawno wrócił z trwającej prawie miesiąc trasy po Stanach Zjednoczonych. Wcześniej, w ramach promocji nowego album „Whose Blood”, koncertował w całej Europie. Wierny filozofii DIY, swoje solowe występy opiera na delikatnym współistnieniu komputerowych loopów, gitary i wokalu.

Eric Shoves Them In His Pockets twierdzą, że chcieli grać smutne piosenki a wszyły wesołe. Mieli nie być zespołem rockowym, ale jednak trochę się nim czują. Debiutancki album tego warszawskiego tria – „Walk It off” ukazał się jesienią ubiegłego roku, ale to chyba środek lata jest idealny na taką muzykę.

Z kolei na muzykę Hatti Vatti idealny jest również środek, ale nocy. Eklektyczna mieszanka nostalgicznych brzmień lat 80., minimalistycznego drum’n’bassu aż po własną wizję footwork – tak swoją muzykę określa Hatti Vatti. Na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy wypuścił dwa duże wydawnictwa, a jego utwór remiksował sam Andy Stott. Na Open’erze towarzyszyć mu będzie Lady Katee.

Wcześniej udział w imprezie potwierdzili m.in. Foster The People, Pearl Jam, The Black Keys, Rudimental, MGMT, Phoenix, Pusha T, Foals, Warpaint, Bastille, Interpol, Haim, Darkside, Earl Sweatshirt, Metronomy, The Afghan Whigs, BANKS, Lykke Li i Jack White.

Impreza odbędzie się między 2 a 5 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Bilety na Open’er Festival do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro w cenach:
Karnet 4 dni – 550 zł
Karnet 4 dni z polem namiotowym – 630 zł
Karnet weekendowy 2 dni (piątek, sobota) – 350 zł
Bilety jednodniowe – 207 zł