Nowy album Aaliyah

5 marca 2012
ok. 1 minuta czytania

Informację przekazał producent Jeffrey „J. Dub” Walker, który pracował z artystką przy jej imiennym krążku z 2001 roku. Podczas sesji powstało nagranie „Steady Ground”, które jednak nigdy nie zostało oficjalnie opublikowane.

– To był pierwszy singel po „Rock the Boat”, ale mój inżynier, który zajmował się miksami zgubił gdzieś wokale – wyjaśnia Walker. – Wokale, które usłyszycie to więc demo. Ostateczna wersja została wykasowana i dlatego wtedy nie trafiła na płytę.

Wspomniany numer, który już wcześniej wyciekł do sieci można sprawdzić tutaj. http://www.youtube.com/watch?&v=MoqiEeZAOuA

Twórca dodał, że piosenka trafi na nowy album Aaliyah, nie zdradził jednak żadnych innych informacji na temat rzekomego dzieła.

Przypomnijmy, że Aaliyah kiedy w sierpniu 2001 roku zakończyła zdjęcia do teledysku i wracała z wysp Bahama na Florydę, wraz z ósemką innych pasażerów samolotu zginęła w kraksie Cessny. W czasie dochodzenia orzeczono, iż maszyna była przeładowana, a sekcja pilota wykazała, że był pod wpływem alkoholu i kokainy.

Na jej dorobek składają się płyty „Age Ain’t Nothing but a Number” (1994), „One in a Million” (1996) i „Aaliyah” (2001).