Nowy album Brockhampton już 9 kwietnia

30 marca 2021
ok. 2 minut czytania

Grupa Brockhampton ogłosiła, że 9 kwietnia ukaże się jej szósty studyjny album \”Roadrunner: New Light, New Machine\”. Ogłoszenie pojawiło się po premierze wydanego w ubiegłym tygodniu teledysku do singla \”Buzzcut\” feat. Danny Brown – pierwszego nowego utworu Brockhampton od premiery albumu \”Ginger\” w 2019 roku. W ciągu ostatnich kilku tygodni zespół zapowiadał wydanie płyty, wypuszczając zwiastuny z The RZA i Rickiem Rubinem, zawierające fragmenty rozmów zespołu z producentami w trakcie nagrywania albumu.

Album \”Roadrunner: New Light, New Machine\” ukaże się 9 kwietnia.

Po wydaniu świetnie przyjętej płyty \”Ginger\”, życie członków Brockhampton przewróciło się do góry nogami, wraz z pandemią krzyżującą ich plany koncertowe. Przez cały następny rok grupa była od siebie odseparowana bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W znaki zaczęła wdawać się izolacja i poczucie utraty, ale problemy które przyniósł 2020 roku pozwoliły członkom zespołu odkryć ponownie siłę przyjaźni. Nowy album odzwierciedla góry i doły tego okresu – zawiera w sobie smutek i celebrację oraz jest skoncentrowany na motywie odnajdywania światła w życiu. \”Roadrunner: New Light, New Machine\” to zespół powracający w swojej jeszcze bardziej świadomej i pewnej siebie formie.

Amerykańska grupa, sama określająca się \”hip-hopowym boybandem\”, powstała w 2010 roku jako AliveSinceForever w San Marcos w Teksasie, a w 2014 roku zmieniła nazwę na Brockhampton. Liderem grupy jest Kevin Abstract. Zespół tworzy trzynaście osób, a ich różnorodność odzwierciedla się w tekstach i muzyce – Kevin Abstract, Matt Champion, Merlyn Wood, Dom McLennon, Joba, Bearface Jabari Manwa, Romil Hemnani, Kiko Merley, Henock \”HK\” Sileshi, Ashlan Grey, Roberto Ontenient i Jon Nunes.

Brockhampton zagrają na Orange Warsaw Festival 2022.