Nowy album Catz 'n Dogz. Muzyczny pamiętnik z czasów pandemii

26 czerwca 2020
ok. 2 minut czytania

Płyty zatytułowanej „Moments” w wersji cyfrowej posłuchać można już teraz. Premierę winylową oraz CD zaplanowano po wakacjach.

Na nastrojową płytę trafiła muzyka wyprodukowana w trakcie kryzysu, który uśpił nasz świat na czas pandemii. Tak powstał wyjątkowy concept-album – dwanaście utworów, które składają się na swoistą podróż dźwiękową, emocjonalne wzloty i upadki ubrane w muzykę. Grzegorz i Wojtek wyszli poza strefę komfortu i układali swój świat na nowo, wymyślając nowe sposoby pracy twórczej, kontaktu z rodziną i bliskimi, przyjaciółmi oraz współpracę z innymi muzykami. Tak jak wielu z nas.

W „Sunrise” usłyszycie na wokalu długoletniego przyjaciela zespołu Jamesa Yuilla , funkujące nu-jazzowe „Memories” koresponduje z deepowym „Time” (nagrane we współpracy z Jawem). „Life” zachwyca triphopowym groove’em i estetyką slo-mo niczym produkcje Air, podczas gdy „Love” mógłby być bitem pod hiphopowy kawałek. Znakomite „Meditate” nagrane jest z towarzyszeniem Heather Chelan, którą to utalentowaną artystkę Catz 'N Dogz zauważyli kiedyś na Soundcloud. „It;s OK” jest jakże trafnym podsumowaniem czasu lockdownu, gdy dawaliśmy sobie przyzwolenie na emocjonalne huśtawki i tęsknoty. Całość wieńczy deep-house’owe „Tomorrow” z euforycznym, dokumentującym festiwalową radość teledyskiem.

Duet tworzony przez Wojtka Tarańczuka i Grzegorza Demiańczuka długi czas był lepiej znany bywalcom nowojorskich, londyńskich czy berlińskich klubów niż polskim słuchaczom. Ich pozycję na międzynarodowej scenie potwierdza entuzjastyczne przyjęcie najnowszego singla „New Love”, który zachwycił takie sławy BBC jak Annie Mac czy Pete Tong. Na antenie londyńskiej stacji piosenkę wielokrotnie prezentowano w cyklu „the hottest record in the world”. W ostatnim czasie jednak Catz 'n Dogz docenili także rodzimi miłośnicy muzyki tanecznej – częste wizyty w polskich klubach i doskonały występ na Audioriver przysporzyły im oddanych fanów.