Nowy album i nowe logo Obituary

12 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Album kapeli będzie zatytułowany po prostu „Obituary” i nakładem Relapse ukaże się 17 marca 2017 roku. Formacja z Florydy nagrywała w domowym studiu w rodzinnej Tampie.

– Po blisko trzech dekadach na scenie uznaliśmy, że nastał idealny moment, aby zatytułować płytę nazwą zespołu – wyjaśnia wokalista John Tardy. – Jako że zawsze fajnie jest mieć zabójczą okładkę, zaproponowaliśmy współpracę Andreasowi Marschallowi, którego poprosiliśmy także o zaprojektowanie nowego logo. A on jak zwykle spisał się doskonale.

Zapowiedź albumu, w której słychać fragment piosenki „It Lives” i w której można zobaczyć nowy logotyp kapeli, znajduje się na tej stronie.

Tracklista płyty:

„Brave”
„Sentence Day”
„Lesson In Vengeance”
„End It Now”
„Kneel Before Me”
„It Lives”
„Betrayed”
„Turned To Stone”
„Straight To Hell”
„Ten Thousand Ways To Die”

Grupa Obituary powstała w 1984 roku i zalicza się do pionierów death metalu. Od początku do dziś grają w niej bracia John i Donald Tardy (ten drugi to perkusista) oraz gitarzysta Trevor Peres. Zespół reaktywował się w 2003 roku po sześciu latach milczenia i od tej pory gra nieprzerwanie. Debiutancką płytę, kultową już „Slowly We Rot”, formacja wydała w 1989 roku. Ostatnie dzieło kapeli to „Inked in Blood” z 2014.