Nowy album Kanye Westa zadebiutuje na drugiej pozycji, po Lil Waynie

27 września 2018
ok. 1 minuta czytania

Nowa płyta Lil Wayne’a „Tha Carter V” ukazuje się jutro, a album Kanye Westa „Yandhi” trafi do fanów 29 sierpnia, w sobotę. Raper z Chicago skromnie uważa, że to nie on znajdzie się na pierwszej pozycji listy przebojów.

Przy okazji Kanye West podzielił się fragmentem piosenki z nowej płyty, w której śpiewa do swoich dzieci, że nie potrzebują nazwiska.

Na dorobek Lil Wayne’a składa się 11 długogrających płyt. Poprzednia odsłona serii „Carter” – „Tha Carter IV” – miała premierę w sierpniu 2011 roku.

Od 2015 roku Lil Wayne udzielał się w co najmniej 20 piosenkach innych wykonawców. Jak choćby w kompozycji „No Problem” Chance the Rappera.

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 milionów razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn „Time” dwukrotnie zamieścił go na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” – w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego ósmy krążek to „ye” z czerwca 2018 roku.