Nowy album Kyuss

14 grudnia 2010
ok. 1 minuta czytania

Zespół wznowił działalność w tym roku. Wokalista John Garcia, basista Nick Oliveri oraz perkusista Brant Bjork 11 marca rozpoczną tournée w norweskim Bergen. Do kolegów nie dołączył Josh Homme, który oryginalnie grał w kapeli na gitarze i śpiewał.

Teraz panowie planują kolejny krok.

– Próby idą tak świetnie, że zastanawiamy się nad kolejną płytą – zdradził Garcia. – Brant, Nick i ja zgodziliśmy się wspólnie, że kiedy skończymy koncerty i zamkniemy indywidualne projekty, bierzemy się za kolejny album.

– Nie mam nic złego do powiedzenia na temat Josha – dodał frontman. – Jest niesłychanie inteligentny i błyskotliwy, jest wspaniałym gitarzystą, autorem piosenek i wokalistą – jest po prostu zajebisty. Uwielbiam go, ale jest zajęty swoimi rzeczami – Them Crooked Vultures, Queens of the Stone Age, jest ojcem, biznesmenem, więc nawet jeśli bym go poprosił, na pewno by odmówił.

Kalifornijska kapela, uznawana za pionierów stoner rocka, powstała w 1989 roku. Ostatni, czwarty pełnowymiarowy krążek bandu to „…And The Circus Leaves Town” z lipca 1995 roku.

W lipcu 2010 roku John Garcia przyjechał do Wrocławia w ramach projektu Garcia Plays Kyuss.