Nowy album The xx

8 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Za pośrednictwem aplikacji Shazam wyciekły wiadomości odnośnie materiału, nad którym trio właśnie pracuje. Jak się dowiadujemy, longplay nosi tytuł „I See You”. Na zestaw trafi 12 piosenek. Od kilku dni zespół prezentował krótkie zapowiedzi premierowych nagrań (np. pod tym adresem).

Oto rzekoma tracklista:

„Brave For You”
„Dangerous”
„I Dare You”
„Lips”
„Naive”
„On Hold”
„Performance”
„Replica”
„Seasons Run”
„Say Something Loving”
„Test Me”
„A Violent Noise”

Trio wcześniej zapowiedziało trasę koncertową i 30 listopada wystąpi w Poznaniu, w Hali Nr 2 MTP oraz 1 grudnia w warszawskim Nowym Teatrze.

The xx zadebiutowali w 2009 roku doskonale przyjętym, imiennym albumem. Zgarnęli czołowe miejsca na listach podsumowujących rok w muzyce i zostali laureatami Mercury Music Prize. Album przyniósł kilka ważnych piosenek: „Islands”, „VCR” i „Crystalised”, a odpowiedzialny z produkcję Jamie xx stał się rozchwytywanym współpracownikiem gwiazd muzyki. Drugi longplay, „Coexist”, wydany w wrześniu 2012 przyniósł kolejne poruszające, melancholijne piosenki, intymne teksty i oszczędne produkcyjne smaczki, tworzące niezwykłą całość, gdzieś na styku nowoczesnej muzyki klubowej, R&B i alternatywy.