Nowy klip i trasa koncertowa Baascha

24 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

Baasch zakończył 2020 rok pasmem sukcesów. Nominacja do Bestsellerów Empiku, Olśnień Onetu oraz Fryderyków i płyta \”Noc\” w podsumowaniach najlepszych płyt roku ugruntowały jego pozycję na scenie elektro. Artysta nie zwalnia jednak tempa i prezentuje utwór \”Cienie\” w wersji live, stworzony po raz pierwszy w Polsce w technologii produkcji xR.

Zespół (Baasch – wokal, Robert Alabrudziński – perkusja, Aleksander Żurowski – syntezatory) spotkał się w podkrakowskiej Alvernia Planet z ekipami Piloci Studio (produkcja oprawy wizualnej) oraz Funky Fox Studio (technologia xR), aby zagrać live sesję i zarejestrować ją w nietypowy sposób. Część ujęć to mix rzeczywistego obrazu z środowiskiem 3D zrealizowanym w Unreal Engine, a część to grafiki w całości stworzone komputerowo. Do zrealizowania klipu wykorzystano również technologię NOTCH, która pozwoliła na wystylizowanie obrazów z kamer zbliżeniowych.

Premiera klipu \”Cenie\” w wersji live xR zbiega się w czasie z ogłoszeniem trasy koncertowej Baascha. Trasa \”Cenie\” zawita latem m.in. do:

26 czerwca – Kraków / Wianki
2 lipca – Paczyn / Las Festival
3 lipca – Mysłowice / Mysłowice Alternatywnie
8 lipca – Wrocław / Tamka
9 lipca – Poznań / Wilda
10 lipca – Białystok / New Pop Festival
17 lipca – Wrocław / WROsound
6 sierpnia – Konin
7 sierpnia – Kraków / Męskie Granie
12 sierpnia – Gdańsk / Soundrive
14 sierpnia – Olsztyn / Olsztyn Green Festival
15 sierpnia – Augustów
17 sierpnia – Warszawa / Lato na Pradze
21 sierpnia – Poznań / Męskie Granie

W marcu 2015 roku, nakładem Nextpop, do sprzedaży trafił debiutancki album Baascha \”Corridors\”, który zebrał bardzo dobre recenzje i został doceniony przez media jako jeden z najlepszych polskich albumów roku. W 2016 ukazał się zestaw \”Re_Corr\”, a rok później \”Grizzly Bear With A Million Eyes\”.

Baasch ma na koncie współpracę m.in. z: Rysami, Bokką, Noviką i Rubber Dots.