Nowy krążek Jamesa Blake\’a

15 października 2020
ok. 1 minuta czytania

Na wydawnictwie artysta sięga do swych korzeni i początków na klubowej scenie. W zestawie znalazły się utwory \”I Keep Calling\”, \”Before\”, \”Do You Ever\” i \”Summer of Now\”. Większość materiału powstała w tym roku, w domowym studiu Blake\’a w Los Angeles.

\”Before\” to następca albumu \”Assume Form\” z 2019 roku. Ostatnio 32-letni producent był dość zajęty, prezentując realizowane podczas lockdownu covery Nirvany, Franka Oceana czy Joni Mitchell. Ponadto w lipcu wypuścił singiel \”Are You Even Real?\”, a we wrześniu razem z Mount Kimbie pojawił się gościnnie w utworze \”Feel Away\” slowthaia.

James Blake zdobył uznanie imiennym debiutem, który wydał w 2011 roku. Wcześniej zajął miejsce w plebiscycie BBC\’s Sound of 2011, w którym wyróżnia się artystów, na których warto w danym roku zwrócić uwagę. Drugi longplay Anglika, \”Overgrown\” z 2013 roku, ugruntował jego pozycję nietuzinkowego twórcy i zapewnił mu prestiżową Mercury Prize. W maju 2016 roku wydał trzeci longplay \”The Colour In Anything\”. Jego dorobek zamyka \”Assume Form\” z 2019 roku.