Nowy popowo-gitarowy numer Kasabian

17 marca 2017
ok. 2 minut czytania

– Wszystko układało mi się znakomicie – opowiada Sergio Pizzorno. – Ożeniłem się, Leicester City zostało mistrzem Anglii, a ja napisałem swoją najlepszą płytę.

Sergio Pizzorno, gitarzysta i drugi wokalista zespołu, ponownie stoi za skomponowaniem i wyprodukowaniem wszystkich 12 utworów, które znalazły się na krążku. Pierwszy numer, „I’m In Love With A Psycho” to zaskakujący popowy kawałek z charakterystyczną, wpadającą w ucho melodią. Nagrania można posłuchać tutaj.

W zestawie znajdzie się także „Bless This Acid House”, który zapowiada się na letni hymn festiwalowy i niepokojący, rockowy „III Ray (the King)”.

– Postanowiłem dać sobie sześć tygodni na napisanie albumu tak, jak tworzyło się kiedyś, i to stało się dla mnie bardzo inspirujące – wspomina Pizzorno. – Upewniłem się, że na niczym nie znajdzie się nic ponadto, co niezbędne, tylko klasyczne piosenki, żadnego pobłażania, znalazło się tam tylko to, co powinno. Słyszałem, jak Berry Gordy (producent legendarnej wytwórni Motown) powiedział kiedyś, że jeśli nie uchwycisz zamysłu kompozycji w pierwszych czterech taktach, to nie jesteś gotowy – i takie oldschoolowe podejście przyjąłem komponując piosenki.

Po bardziej elektronicznym kierunku obranym na poprzednim longplayu „48:13”, zespół postanowił nagrać prawdziwie gitarowy krążek.

– Naszą ambicją było uratowanie muzyki gitarowej od tego, w jakim kierunku się teraz zmienia – dodaje. – Staramy się uchronić ją przed szufladkowaniem jej, jako stara muzyka. Chcieliśmy nagrać bardzo pozytywny album, pełen nadziei, z gitarowym brzmieniem, aby przypomnieć ludziom, że jest ono nadal aktualne.

Oto tracklista:
1. Ill Ray (The King)
2. You’re In Love With A Psycho
3. TwentyFourSeven
4. Good Fight
5. Wasted
6. Come Back Kid
7. The Party Never Ends
8. Are You Looking For Action
9. All Through The Night
10. Sixteen Blocks
11. Bless This Acid House
12. Put Your Life On It

Kasabian tworzą: kompozytor, gitarzysta, drugi wokalista i producent Sergio Pizzorno, główny wokalista Tom Meighan, basista Chris Edwards, perkusista Ian Matthews i gitarzysta Tim Carter. Grup istnieje od 1997 r., ale swój imienny debiut wydali dopiero w 2004. Krążek trzykrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii. W dotychczasowej karierze sprzedali ponad 5,5 mln płyt, a ich dyskografię zamyka wydany trzy lata temu album „48:13”. Na koncie mają aż 7 nagród magazynu NME, 4 statuetki Q Awards i nagrodę Brit Award. W Polsce Kasabian wystąpił ostatnio jako headliner na Open’er Festival w 2015 roku.