Nowy, potężny singel Muse

18 maja 2017
ok. 2 minut czytania

Numer nosi tytuł „Dig Down” i powstał we współpracy z producentem Mikiem Elizondo (m.in. Mastodon, Tegan And Sara). Miksy powierzono Spike’owi Stentowi. Za reżyserię teledysku odpowiedzialny jest mieszkający w Los Angeles Lance Drake (m.in. Miike Snow), a w roli głównej występuje Lauren Wasser. Modelka straciła nogę po użyciu tamponu (więcej o niej można dowiedzieć się tutaj).

– Usłyszałem o Lauren kilka lat temu. Przeczytałem jej historię, a ona dała mi dodatkową inspirację. Zachowałem ją sobie w pamięci i powiedziałem sobie, że jeśli będę kiedyś kręcił teledysk, odezwę się do niej – wspomina reżyser. – Utwór jest potężny, więc od razu pomyślałem o Lauren w klipie i o jej historii, jak przezwyciężyła wszelkie trudności.

Teledysk można obejrzeć pod tym adresem.

Wokalista Matt Bellamy znany jest ze swojego zainteresowania teoriami spiskowymi, przetrwaniem, nowymi technologiami w służbie zniszczenia. Tym razem w tekście piosenki skupia się na jedności i przetrwaniu. Namawia do walki do końca o to, co właściwe, nawet jeżeli jest się w ciężkiej, niemal beznadziejnej sytuacji.

– Pisząc piosenkę, starałem się iść pod prąd panującemu obecnie na świecie negatywnemu trendowi – mówi frontman. – Dać inspirację, optymizm i nadzieję ludziom, aby walczyli o to, w co wierzą. Jednostki też mogą zmieniać świat, jeśli tylko tego zapragną.

Trio zadebiutowało w 1999 roku albumem „Showbiz”. Popularność przyniosły grupie pochodzące z krążka numery „Uno” i „Sunburn”. Jeszcze lepiej na listach przebojów radziły sobie utwory „New Born”, „Bliss” i „Plug In Baby”, które trafiły na wydany 2 lata później, drugi longplay bandu „Origin of Symmetry”. Przełom przyszedł w 2003 roku wraz z trzecim długogrającym wydawnictwem „Absolution”. Płyta, na której znalazły się nagrania „Time Is Running Out” i „Hysteria” zadebiutowała na 1. miejscu notowania UK Charts. Kolejne albumy bandu to „Black Holes and Revelations” (2006), „The Resistance” (2009), „The 2nd Law” (2012) i ostatni „Drones” (2015).