Nowy singel Eda Sheerana był dla Rihanny

11 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Mowa o kawałku „Shape of You”, który Anglik napisał dla piękności z Barbadosu. – Pracowaliśmy ze Steve’em Makiem i Johnnym McDaidem nad piosenkami dla innych i pomyślałem, że ta by świetnie nadawała się dla Rihanny – przyznał wokalista na antenie BBC Radio 1. – Kiedy jednak zacząłem śpiewać tekst, uznałem, że ona jednak tego nie zaśpiewa. W połowie prac na utworem uznaliśmy więc, że ten numer będzie dla mnie.

Wszystko wskazuje na to, iż była to dobra decyzja. „Shape Of You” odtworzono w Polsce w dzień premiery w serwisie Spotify aż 88 719 razy, a w Anglii 1 192 354. Numer znalazł się na 1. miejscu Spotifya w USA (1 342 588 odtworzeń). Hitu można posłuchać pod tym adresem.

„Shape Of You” i drugi ujawniony singel „Castle On the Hill”, zapowiadają trzecią płytę Eda Sheerana. Longplay będzie nosić tytuł „÷” i ukaże się w 2017 roku.

Dyskografię Eda Sheerana wciąż zamyka płyta „x” z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed dał niesamowity koncert na stołecznym Torwarze. Największe hity Anglika to „The A Team”, „Sing”, „Thinking Out Loud”.