Nowy singel i zapowiedź koncertowej płyty Artura Rojka

29 września 2017
ok. 2 minut czytania

Piosenka ta zapowiada płytę „Artur Rojek koncert w NOSPR”, której premiera będzie mieć miejsce 3 listopada.

– Dwa wielkie francuskie hity lat 70. „Et Si Tu N’Existe Pas” i „L’ete Indien” i jeden hiszpański w wykonaniu Julio Iglesiasa to piosenki z mojego dzieciństwa – opowiada wokalista. – Do teraz przenika mnie specyficzne uczucie, kiedy je słyszę. Przypominam sobie wakacje nad morzem, muzykę z dancingów słyszaną zza szyb hoteli podczas wieczornych spacerów po deptaku i lodowaty Bałtyk. Przez wiele lat Cuccuruccu siedziało gdzieś we mnie, ale w natłoku różnych innych spraw z czasem o nim zapomniałem… Aż do momentu filmu „Porozmawiaj z nią” Almodovara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Tu brzmi zupełnie inaczej. Jest bardziej subtelna, minimalna i trudniejsza rytmicznie, ale to chyba najpiękniejsza wersja jaka istnieje. Oglądaliśmy to z Bartkiem Dziedzicem często w przerwach podczas nagrywania albumu „Składam się z ciągłych powtórzeń. Tuż przed ostatnią trasą promującą mój debiut solowy padł pomysł, żeby zrobić z tego cover. Zdarzyło mi się to dwa, może trzy razy, że na rzucone hasło: „a może zrobimy (tutaj pada tytuł piosenki)?” odpowiedzieć od razu TAK. Tak było z „Don’t Answer Me” Alan Parsons Project (Lenny Valentino), „Et Si Tu N’Existe Pas” (Myslovitz) i „Cuccuruccu Paloma” (solo). Cieszę się, że mogę teraz się tym z Wami podzielić.

Wideo do nagrania można obejrzeć pod tym adresem.

„Artur Rojek koncert w NOSPR” to zapis występu, który odbył się 29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach. Artur Rojek zagrał tam wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Na płycie znajdą się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.

Artur Rojek, były frontman Myslovitz i dyrektor artystyczny OFF Festivalu, w kwietniu 2014 roku wydał solową płytę „Składam się z ciągłych powtórzeń”, z której pochodzi przebój „Beksa”.