Nowy singel Jacka White’a tylko na meczu

16 sierpnia 2017
ok. 1 minuta czytania

7-calowy krążek „Strike Out” ukaże się 24 sierpnia. Miniwydawnictwo nabyć będzie mógł każdy posiadacz biletu na mecz Detroit Tigers i Minnesota Twins, który odbędzie się tego dnia. Na stronę A winyla trafi nowa piosenka „Strike Out”. Stronę B wypełni wywiad, który White przeprowadził z zawodnikiem Detroit Tigers, Kirkiem Gibsonem.

Dochód ze sprzedaży biletów zasili fundację imienia Kirka Gibsona, która pomaga w walce z chorobą Parkinsona, na którą cierpi sportowiec.

Na początku sierpnia Jack White zapowiedział, że pracuje nad nowym solowym albumem. Na razie żadne szczegóły nie zostały ujawnione.

Jack White to amerykański rockman o polskich korzeniach. Rodzina jego matki pochodziła z Polski, on sam urodził się w Detroit. Sukces i uznanie zdobył, współtworząc duet The White Stripes, którego przebój „Seven Nation Army” wybrzmiewa na wszystkich stadionach sportowych. Artysta współtworzy również kapele The Raconteurs i The Dead Weather, oraz stoi na czele wytwórni Third Man. Ostatnio otrzymał nominację do Grammy za nagrany z Beyoncé numer „Don’t Hurt Yourself”. Jego ostatni solowy longplay to „Lazaretto” z czerwca 2014 roku.